V pátek 19. 4. 2013 uspořádala ZŠ Břeclav Na Valtické již tradiční Svátek tance. Akce se konala v Charvátské Nové Vsi v sokolovně, kde se sešly všechny známé taneční skupiny z Břeclavi, které nás úspěšně reprezentují u nás i v zahraničí, dále zde byly děti z mateřských i základních škol (MŠ Břetislavova, Orientální studio Narin, E. M. Dancers – Duhovka, ZŠ Břeclav Na Valtické, Actiwity D. C., TK Starstep – N. Mašková, V. Bezucký, N. Jeklová, P. Pliml a sólisté L. Jedličková a R. Průdek).

Své umění předvedlo celkem 168 tanečníků a tanečnic. V sále panovala velmi pěkná atmosféra. Děti mezi sebou nesoupeřily, ale velmi hezky se navzájem podporovaly. Všichni přítomní byli naladěni na stejnou vlnu a prožili společně příjemné odpoledne.

Umění tanečníků ocenili diváci, mezi nimiž nechyběl ani místostarosta Břeclavi RNDr. Miloš Petrů, bouřlivým potleskem. Všichni se shodli na tom, že i letošní Svátek tance se vydařil.

Mgr. Ivana Hemalová