Celostátní anketu o nejsympatičtější strom České republiky vyhlašuje Nadace Partnerství ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí od roku 2002. Cílem ankety je nejen upozornit na zajímavé stromy, ale zdůraznit potřebu ochrany přírody a péče o ni.

Podpořením jednoho z dvanácti kandidátů se finančně přispívá na další výsadby. Díky této anketě už byly vysazeny stovky stromů po celé republice. Vyhlášení vítěze se uskutečňuje u příležitosti Dne stromů, který v České republice připadá na 20. října,

I tento rok se ankety zúčastnili žáci naší školy. V hodinách přírodopisu se seznámili s jednotlivými stromy a hlasováním si jednotlivé zúčastněné třídy vybraly svého favorita.

Celkem bylo odesláno 8 DMS, celková darovaná částka činila 240 Kč.

Všem, kteří se zúčastnili této akce, patří díky.

V tabulce je uveden přehled dárců DMS:

Třída, jméno

Vybraný strom