Přípravná třída

Přípravná třída je určena dětem v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně dětem, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.
Jejím cílem je připravit na vstup do 1. třídy děti:
- se sníženou koncentrací pozornosti
- s vadou řeči
- s grafomotorickými obtížemi
- se sociálním nebo jazykovým znevýhodněním
- se zdravotním oslabením

Přednostmi přípravné třídy je malý počet žáků (maximálně 15), individuální přístup k dětem, logopedická péče a vzdělávání pod vedením speciálního pedagoga.

Přípravná třída se nezapočítává do povinné školní docházky, děti se neklasifikují. Vzdělávání v přípravné třídě je bezplatné.

Učivo je rozpracováno orientačně do okruhů. Režim je zpočátku podle MŠ, později přejde na volnější režim ZŠ, vyučovací bloky jsou kratší a v době individuální či skupinové hry se pedagog věnuje jednotlivým dětem. Rodiče mohou pro děti využít školní družinu i školní jídelnu a mimoškolní volnočasové aktivity v zájmových kroužcích.

O zařazení žáků do přípravného ročníku ZŠ rozhoduje ředitelka školy na žádost zákonného zástupce dítěte a na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení.

Podrobnější informace získáte na tel. čísle 519 334 211 Mgr. Ivana Hemalová

1. listopadu
Sociální sítě a hry na internetu
4. A, B