Vytisknout

Sedmáci odkryli na školní zahradě hřbitov odpadků

 Během celoškolního projektu Týden pro Zemi proběhla na školní zahradě zajímavá ekologická akce. Žáci sedmých tříd se rozhodli po třech letech odkrýt Hřbitov odpadků. Všechno začalo vlastně již v roce 2014, kdy tehdejší deváťáci pohřbili do půdy vybrané druhy odpadu. Zhruba 30 cm pod povrch uložili plechovku, polystyren, krabici od mléka, alobal, skleněnou a plastovou láhev, vlněnou rukavici, noviny a nedopalky cigaret. Cílem bylo, aby žáci školy mohli průběžně několik let pozorovat, co se s odpadem v přírodě děje, jak je pro ni škodlivý a za jak dlouho se v půdě rozloží.

Letošní sedmáci pracovali s archeologickou pečlivostí. Při práci je poháněla zvědavost. Co s našimi odpadky udělal za tři roky déšť, sníh, vítr, mráz, kořeny rostlin či změny teploty? A jak to všechno dopadlo? O tom se můžete přesvědčit na fotografiích.

Mgr. Marta Zajíčková

 

18. září
Dopravní soutěž
Evropský týden mobility
vybraní žáci 4. - 9. roč.

20. září
Na silnici nejsi sám
Dopravní hřiště Břeclav
3. A, B

21. září
Přespolní běh

28. září
Státní svátek

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 62 hostů a žádný člen