Vytisknout

Sedmáci odkryli na školní zahradě hřbitov odpadků

 Během celoškolního projektu Týden pro Zemi proběhla na školní zahradě zajímavá ekologická akce. Žáci sedmých tříd se rozhodli po třech letech odkrýt Hřbitov odpadků. Všechno začalo vlastně již v roce 2014, kdy tehdejší deváťáci pohřbili do půdy vybrané druhy odpadu. Zhruba 30 cm pod povrch uložili plechovku, polystyren, krabici od mléka, alobal, skleněnou a plastovou láhev, vlněnou rukavici, noviny a nedopalky cigaret. Cílem bylo, aby žáci školy mohli průběžně několik let pozorovat, co se s odpadem v přírodě děje, jak je pro ni škodlivý a za jak dlouho se v půdě rozloží.

Letošní sedmáci pracovali s archeologickou pečlivostí. Při práci je poháněla zvědavost. Co s našimi odpadky udělal za tři roky déšť, sníh, vítr, mráz, kořeny rostlin či změny teploty? A jak to všechno dopadlo? O tom se můžete přesvědčit na fotografiích.

Mgr. Marta Zajíčková

 

20. listopadu
Anglické divadlo
4. a 5. ročník

18. a 26. listopadu
Preventivní vrstevnický program
7. B

10. prosince
Třídní schůzky
Den otevřených dveří
Vánoční prodejní výstava

 

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 7 hostů a žádný člen