Vytisknout

Zwentendorf - 2. a 3. června

 V prvních červnových dnech navštívili žáci 8. A svou partnerskou školu v rakouském Zwentendorfu. Po krátkém přivítání jsme se tentokráte vydali na společné putování po „Předalpí“. Po malých obavách jsme všichni zvládli jednosedačkovou lanovku, která vedla na vrchol Muckenkogel (1283m.n.m). Tam se nám naskytla úchvatná podívaná na alpské vrcholky. Potom už jsme se vydali na společné pěší putování. Po půlhodinové procházce, při které jsme všichni obdivovali krásnou přírodu, jsme dorazili k horské chatě. Uchvátily nás především rozkvetlé louky, na kterých se pásly kravičky „Milky“. Po společném obědě, pochutnali jsme si na rakouských specialitách, jsme začali sestupovat do údolí. Na konci našeho putování už na nás čekal autobus, který nás odvezl do malého zookoutku, kde jsme všichni byli udiveni bílými tygry a především dvojicí „koťátek“, která vypadala jako plyšové hračky.  Unaveni, ale plni zážitků jsme se vrátili do školy v Zwentendorfu, kde už byla připravena večeře – speciality na grilu! Poté rakouští kamarádi odešli domů a my jsme měli před sebou noc ve školní tělocvičně. A i když v noci zapršelo, ráno nám počasí zase dopřálo svou vlídnou tvář.

Druhý den začal snídaní ve škole. Poté jsme společně odjeli do St. Pὄltenu, hlavní města jedné z devíti spolkových zemí Rakouska. Prohlédli jsme si jak starou část města tak novou. V nové části jsme navštívili vládní budovy a dokonce jsme viděli sídlo parlamentu. Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací o městě. Po obědě v menze jsme se vydali na zpáteční cestu do Zwentendorfu, kde nás už čekal pan ředitel, který pro nás měl poslední překvapení. Sladkou tečku – úžasnou zmrzlinu. Pak už nás čekala zpáteční cesta do Břeclavi.

Všichni se těšíme na náš poslední rok spolupráce, protože z nás budou „deváťaci“.

 

                                               Mgr. Ludmila Výborná, Mgr. Lenka Chadimová

25. ledna
Divadélko pro školy
PT - 9. roč.

28. - 31. ledna
Dny s anglickým lektorem
6. - 9. roč.

29. ledna
Sběr papíru a víček

31. ledna
Vysvědčení

1. února
Pololetní prázdniny

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 69 hostů a žádný člen