Vytisknout

Čarodějná škola 2. B

 29. 4. 2016 absolvovali žáci 2. B Čarodějnou školu, ve které úspěšně zvládli dramatizaci pohádky Perníková chaloupka. Vyzkoušeli si nejpoužívanější techniky při práci s literárním textem, jako jsou živé obrazy - žáci předváděli, jak Jeníček sekal s tatínkem dříví, jakmile se vyslovilo štronzo – všichni zkameněli, narativní pantomima – žáci předváděli, co Jeníček s Mařenkou dělali, vnitřní hlasy – žáci říkali, co si Jeníček s Mařenkou mysleli, když se dozvěděli, že je macecha s tatínkem chtějí nechat v lese, horké křesloMařenka – žáci v roli Jeníčka Mařenku utěšovali, oživlá krajina – z žáků se stal strašidelný les v noci – Jeníček s Mařenkou lesem procházeli a poslouchali jeho strašidelné zvuky, postava na zdi – na balicí papír žáci společně nakreslili čarodějnici a psali její vlastnosti, ulička – Jeníček a Mařenka procházeli uličkou a slyšeli, co jim zlá čarodějnice udělá. Všem se nejvíce líbila závěrečná pantomima - šťastný návrat domů a shledání s tatínkem.
O úspěch Čarodějné školy se zasloužili i rodiče žáků, kteří malým čarodějům a čarodějnicím pořídili nádherné kostýmy. Děkuji!

Mgr. Zdeňka Hošková

16. října
veletrh vzdělávání
IX. A

25. října
noc ve škole
VII. A

26. října
den s českou vlajkou
I. a II. stupeň

29. a 30. října
podzimní prázdniny

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 54 hostů a žádný člen