Vytisknout

Čarodějná škola 2. B

 29. 4. 2016 absolvovali žáci 2. B Čarodějnou školu, ve které úspěšně zvládli dramatizaci pohádky Perníková chaloupka. Vyzkoušeli si nejpoužívanější techniky při práci s literárním textem, jako jsou živé obrazy - žáci předváděli, jak Jeníček sekal s tatínkem dříví, jakmile se vyslovilo štronzo – všichni zkameněli, narativní pantomima – žáci předváděli, co Jeníček s Mařenkou dělali, vnitřní hlasy – žáci říkali, co si Jeníček s Mařenkou mysleli, když se dozvěděli, že je macecha s tatínkem chtějí nechat v lese, horké křesloMařenka – žáci v roli Jeníčka Mařenku utěšovali, oživlá krajina – z žáků se stal strašidelný les v noci – Jeníček s Mařenkou lesem procházeli a poslouchali jeho strašidelné zvuky, postava na zdi – na balicí papír žáci společně nakreslili čarodějnici a psali její vlastnosti, ulička – Jeníček a Mařenka procházeli uličkou a slyšeli, co jim zlá čarodějnice udělá. Všem se nejvíce líbila závěrečná pantomima - šťastný návrat domů a shledání s tatínkem.
O úspěch Čarodějné školy se zasloužili i rodiče žáků, kteří malým čarodějům a čarodějnicím pořídili nádherné kostýmy. Děkuji!

Mgr. Zdeňka Hošková

30. dubna
ředitelské volno

1. května
státní svátek

2. května
zápis do přípravné třídy
16.00 hodin

7. května
ředitelské volno

8. května
státní svátek

25. května
fotografování tříd

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 55 hostů a žádný člen