Vytisknout

10. března 2016 opět zavlaje na budově školy tibetská vlajka

Mezinárodní kampaň “Vlajka pro Tibet” vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí vyjadřujících podporu ochrany lidských práv. Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, přes milion Tibeťanů zemřelo v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996. Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy, mnoho různých organizací, radnic i občanů. V loňském roce se akce zúčastnilo 697 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Stovky vlajek vlají každoročně také v Německu, Francii, Belgii a dalších zemích.

Vyvěšením tibetské vlajky vyjadřuje naše škola solidaritu s Tibeťany a podporu ochrany lidských práv.

30. dubna
ředitelské volno

1. května
státní svátek

2. května
zápis do přípravné třídy
16.00 hodin

7. května
ředitelské volno

8. května
státní svátek

25. května
fotografování tříd

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 64 hostů a žádný člen