Vytisknout

10. března 2016 opět zavlaje na budově školy tibetská vlajka

Mezinárodní kampaň “Vlajka pro Tibet” vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí vyjadřujících podporu ochrany lidských práv. Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, přes milion Tibeťanů zemřelo v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996. Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy, mnoho různých organizací, radnic i občanů. V loňském roce se akce zúčastnilo 697 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Stovky vlajek vlají každoročně také v Německu, Francii, Belgii a dalších zemích.

Vyvěšením tibetské vlajky vyjadřuje naše škola solidaritu s Tibeťany a podporu ochrany lidských práv.

25. ledna
Divadélko pro školy
PT - 9. roč.

28. - 31. ledna
Dny s anglickým lektorem
6. - 9. roč.

29. ledna
Sběr papíru a víček

31. ledna
Vysvědčení

1. února
Pololetní prázdniny

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 252 hostů a žádný člen