Vytisknout

Setkání 2.B s Vlastou Švejdovou

Ve středu 16. 12. 2015 jsme nastoupili do vlaku směr Brno a hurá na hrad Špilberk. Proč? Abychom se dostavili na předem domluvené setkání se známou brněnskou ilustrátorkou Vlastou Švejdovou.

Vlasta Švejdová patří mezi naše nejznámější ilustrátorky. S jejími úsměvnými obrázky se potkáváme i v učebnicích českého jazyka a matematiky pro nejnižší třídy základních škol. Autorčiny nástěnné obrazy určené pro prvouku nás provází od prvního ročníku stále v nových vydáních.

Sama několik knížek také napsala, například Na hradě už nestraší, Co děláme celý den nebo Kaštánek. Nedávno jí vyšla knížka s lidovými hádankami Jeden mluví, dva koukají a Moje první říkadla. Za svoji dlouholetou tvorbu pro děti obdržela cenu Pohádkový zvoneček.

Výstava na Špilberkunazvaná Hádám, hádám pohádku, která potrvá do 24. ledna 2016,  paní Švejdovou představuje jako ilustrátorku a spisovatelku knížek pro nejmenší děti. Jsou mezi nimi pohádky, říkadla, ale i hádanky. Právě hádání je hlavním motivem výstavy. Poznáte ještě všechny pohádky?

Dílo paní Švejdové dokáže zaujmout i starší, maluje totiž i výjevy z rušných brněnských ulic a náměstí. I u nich můžete hádat, kde přesně jsou.

Co nás na výstavě ještě čekalo?Kromě obrázků a knížek Vlasty Švejdové taky spousta interaktivních hříček. Děti tu našly divadélko s krásně malovanými kulisami, kde si pomocí masek s chutí zahrály pohádky a sklidily velkou pochvalu i od paní Švejdové. Zaujaly je obrázkové hádanky, velké skládačky a malování. Nechybělo ani promítání pohádek a autogramiáda.

Spokojeně jsme se vraceli domů a ve vlaku jsme si se zaujetím četli nově zakoupené knihy ilustrované a podepsané Vlastou Švejdovou.

Mgr. Zdeňka Hošková

25. ledna
Divadélko pro školy
PT - 9. roč.

28. - 31. ledna
Dny s anglickým lektorem
6. - 9. roč.

29. ledna
Sběr papíru a víček

31. ledna
Vysvědčení

1. února
Pololetní prázdniny

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 107 hostů a žádný člen