Vytisknout

Setkání 2.B s Vlastou Švejdovou

Ve středu 16. 12. 2015 jsme nastoupili do vlaku směr Brno a hurá na hrad Špilberk. Proč? Abychom se dostavili na předem domluvené setkání se známou brněnskou ilustrátorkou Vlastou Švejdovou.

Vlasta Švejdová patří mezi naše nejznámější ilustrátorky. S jejími úsměvnými obrázky se potkáváme i v učebnicích českého jazyka a matematiky pro nejnižší třídy základních škol. Autorčiny nástěnné obrazy určené pro prvouku nás provází od prvního ročníku stále v nových vydáních.

Sama několik knížek také napsala, například Na hradě už nestraší, Co děláme celý den nebo Kaštánek. Nedávno jí vyšla knížka s lidovými hádankami Jeden mluví, dva koukají a Moje první říkadla. Za svoji dlouholetou tvorbu pro děti obdržela cenu Pohádkový zvoneček.

Výstava na Špilberkunazvaná Hádám, hádám pohádku, která potrvá do 24. ledna 2016,  paní Švejdovou představuje jako ilustrátorku a spisovatelku knížek pro nejmenší děti. Jsou mezi nimi pohádky, říkadla, ale i hádanky. Právě hádání je hlavním motivem výstavy. Poznáte ještě všechny pohádky?

Dílo paní Švejdové dokáže zaujmout i starší, maluje totiž i výjevy z rušných brněnských ulic a náměstí. I u nich můžete hádat, kde přesně jsou.

Co nás na výstavě ještě čekalo?Kromě obrázků a knížek Vlasty Švejdové taky spousta interaktivních hříček. Děti tu našly divadélko s krásně malovanými kulisami, kde si pomocí masek s chutí zahrály pohádky a sklidily velkou pochvalu i od paní Švejdové. Zaujaly je obrázkové hádanky, velké skládačky a malování. Nechybělo ani promítání pohádek a autogramiáda.

Spokojeně jsme se vraceli domů a ve vlaku jsme si se zaujetím četli nově zakoupené knihy ilustrované a podepsané Vlastou Švejdovou.

Mgr. Zdeňka Hošková

30. dubna
ředitelské volno

1. května
státní svátek

2. května
zápis do přípravné třídy
16.00 hodin

7. května
ředitelské volno

8. května
státní svátek

25. května
fotografování tříd

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 64 hostů a žádný člen