Vytisknout

Den řemesel

V předvánočním čase se mohli všichni žáci školy seznámit a vyzkoušet si různá řemesla, která ovládali naši předkové, ale i řemesla dosud používaná. Pracovní aktivity ve třídách pro své žáky připravili vyučující a zaměřili se na vytváření různých výrobků. Tak se ve třídách drhalo, drátkovalo, pracovalo s papírovými dekoracemi a korálky, peklo Vizovické pečivo.

Každá třída kromě žáků 8. a 9. tříd tak měla svoji vlastní dílnu. Starší žáci pracovali od rána v dílnách, kde nám různá řemesla představovali skuteční odborníci. Učili se plést košíky, vyrábět mýdlo, či svíčky z včelího vosku. Snažili se ovládnout keramickou hlínu, drhali, drátkovali a vyráběli z kukuřičného šustí panáčky a další vánoční ozdoby. Velmi zajímavá byla pro žáky také práce na Patchworku. V dílně pana F. Vargy se seznámili s uměním řezbářským. Během dopoledne měli možnost všichni žáci projít nabízené dílny a zkusit si jednotlivé techniky. Školní jídelna se proměnila v perníkářskou dílnu, ze které si všichni žáci odnesli vlastnoručně ozdobené perníčky. Pracovní atmosféra vládla ve škole po celý den.

Naši hosté v dílnách seznámili děti se svým uměním. Navíc se v ten den u nás hovořilo třemi jazyky, neboť v dílnách pracovali i žáci z naší partnerské školy z rakouského Zwentendorfu. Bylo tedy nutné jim pomoci při práci nejen ukázkou, ale i vysvětlit postup práce v němčině nebo v angličtině. Tato vzájemná komunikace prověřila naše žáky ve schopnosti použít cizí jazyk v konkrétní životní situaci. Celé dopoledne proběhlo v příjemné pracovní a přátelské atmosféře. Všichni žáci i naši hosté si odnesli domů jistě nezvyklé zážitky z prožitého dne.

30. dubna
ředitelské volno

1. května
státní svátek

2. května
zápis do přípravné třídy
16.00 hodin

7. května
ředitelské volno

8. května
státní svátek

25. května
fotografování tříd

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 57 hostů a žádný člen