Vytisknout

Den řemesel

V předvánočním čase se mohli všichni žáci školy seznámit a vyzkoušet si různá řemesla, která ovládali naši předkové, ale i řemesla dosud používaná. Pracovní aktivity ve třídách pro své žáky připravili vyučující a zaměřili se na vytváření různých výrobků. Tak se ve třídách drhalo, drátkovalo, pracovalo s papírovými dekoracemi a korálky, peklo Vizovické pečivo.

Každá třída kromě žáků 8. a 9. tříd tak měla svoji vlastní dílnu. Starší žáci pracovali od rána v dílnách, kde nám různá řemesla představovali skuteční odborníci. Učili se plést košíky, vyrábět mýdlo, či svíčky z včelího vosku. Snažili se ovládnout keramickou hlínu, drhali, drátkovali a vyráběli z kukuřičného šustí panáčky a další vánoční ozdoby. Velmi zajímavá byla pro žáky také práce na Patchworku. V dílně pana F. Vargy se seznámili s uměním řezbářským. Během dopoledne měli možnost všichni žáci projít nabízené dílny a zkusit si jednotlivé techniky. Školní jídelna se proměnila v perníkářskou dílnu, ze které si všichni žáci odnesli vlastnoručně ozdobené perníčky. Pracovní atmosféra vládla ve škole po celý den.

Naši hosté v dílnách seznámili děti se svým uměním. Navíc se v ten den u nás hovořilo třemi jazyky, neboť v dílnách pracovali i žáci z naší partnerské školy z rakouského Zwentendorfu. Bylo tedy nutné jim pomoci při práci nejen ukázkou, ale i vysvětlit postup práce v němčině nebo v angličtině. Tato vzájemná komunikace prověřila naše žáky ve schopnosti použít cizí jazyk v konkrétní životní situaci. Celé dopoledne proběhlo v příjemné pracovní a přátelské atmosféře. Všichni žáci i naši hosté si odnesli domů jistě nezvyklé zážitky z prožitého dne.

30. června - 2. září
hlavní prázdniny

30. srpna
schůzka rodičů žáků PT a 1.tříd
s třídními učitelkami a vychovatelkami ŠD
v aule v 17.00 hodin

3. září
začátek nového školního roku

3. září
slavnostní vítání prvňáčků a žáků PT
v aule v 8.30 hodin

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 134 hostů a žádný člen