Vytisknout

Cyklovýlet Pohansko

V letošním školním roce se čtvrťáci dověděli ve vlastivědě něco málo o Velkomoravské říši, o knížeti Rastislavovi a příchodu Cyrila a Metoděje na naše území. Čekali jsme na hezké počasí a vyrazili na cyklovýlet na nedaleké Pohansko. Od školy vyjel dlouhý had cyklistů v přilbách. Projeli jsme příjemnou cestou mimo silnice podél řeky Dyje. Cestou jsme pozorovali přírodu – stromy, luční trávy a květy, ryby i čápy. První zastávka byla na louce před zámečkem, kde si všichni prohlédli zbytky základů starých domů a kostela. Navštívili jsme také archeologickou expozici břeclavského muzea i archeoskanzen a pozdravili knížete Rastislava. Po vydatné svačině už nás čekala cesta domů. Trasu dlouhou asi 16 km všichni zvládli na jedničku a už se těší na další výlet.

J. Horsáková

31. ledna
Pololetní vysvědčení

2. února
Pololetní prázdniny

5. - 11. února
Jarní prázdniny

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen