Vytisknout

Cyklovýlet Pohansko

V letošním školním roce se čtvrťáci dověděli ve vlastivědě něco málo o Velkomoravské říši, o knížeti Rastislavovi a příchodu Cyrila a Metoděje na naše území. Čekali jsme na hezké počasí a vyrazili na cyklovýlet na nedaleké Pohansko. Od školy vyjel dlouhý had cyklistů v přilbách. Projeli jsme příjemnou cestou mimo silnice podél řeky Dyje. Cestou jsme pozorovali přírodu – stromy, luční trávy a květy, ryby i čápy. První zastávka byla na louce před zámečkem, kde si všichni prohlédli zbytky základů starých domů a kostela. Navštívili jsme také archeologickou expozici břeclavského muzea i archeoskanzen a pozdravili knížete Rastislava. Po vydatné svačině už nás čekala cesta domů. Trasu dlouhou asi 16 km všichni zvládli na jedničku a už se těší na další výlet.

J. Horsáková

30. dubna
ředitelské volno

1. května
státní svátek

2. května
zápis do přípravné třídy
16.00 hodin

7. května
ředitelské volno

8. května
státní svátek

25. května
fotografování tříd

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 76 hostů a žádný člen