Vytisknout

Cyklovýlet Pohansko

V letošním školním roce se čtvrťáci dověděli ve vlastivědě něco málo o Velkomoravské říši, o knížeti Rastislavovi a příchodu Cyrila a Metoděje na naše území. Čekali jsme na hezké počasí a vyrazili na cyklovýlet na nedaleké Pohansko. Od školy vyjel dlouhý had cyklistů v přilbách. Projeli jsme příjemnou cestou mimo silnice podél řeky Dyje. Cestou jsme pozorovali přírodu – stromy, luční trávy a květy, ryby i čápy. První zastávka byla na louce před zámečkem, kde si všichni prohlédli zbytky základů starých domů a kostela. Navštívili jsme také archeologickou expozici břeclavského muzea i archeoskanzen a pozdravili knížete Rastislava. Po vydatné svačině už nás čekala cesta domů. Trasu dlouhou asi 16 km všichni zvládli na jedničku a už se těší na další výlet.

J. Horsáková

30. června - 2. září
hlavní prázdniny

30. srpna
schůzka rodičů žáků PT a 1.tříd
s třídními učitelkami a vychovatelkami ŠD
v aule v 17.00 hodin

3. září
začátek nového školního roku

3. září
slavnostní vítání prvňáčků a žáků PT
v aule v 8.30 hodin

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 145 hostů a žádný člen