Vytisknout

Mexický týden v ŠD 3

Téměř celý červen bude v našem oddělení ve znamení cesty kolem světa. První týden jsme se podívali blíže na Mexiko. Vyráběli jsme kaktusy, povídali si o mexické přírodě, hudbě, oblečení, kuchyni, tradicích, zjistili jsme, kdo to byli Aztékové a Mayové.Naučili se některá slovíčka španělsky, zjistili, že některým slovům rozumíme i v češtině. Schválně, víte, co je "šokolatl"? ☺. Na závěr jsme si zatančili jednoduchý tanec na známou mexickou skladbu - El Jarabe Tapatio (The Mexican Hat Dance). Mexiko nás bavilo a následující týden budeme poznávat severoamerické indiány. 

30. června - 2. září
hlavní prázdniny

30. srpna
schůzka rodičů žáků PT a 1.tříd
s třídními učitelkami a vychovatelkami ŠD
v aule v 17.00 hodin

3. září
začátek nového školního roku

3. září
slavnostní vítání prvňáčků a žáků PT
v aule v 8.30 hodin

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 42 hostů a žádný člen