Vytisknout

Policejní pes 1. A, B

3. 6. se první třídy zúčastnily výcviku policejní psa na cvičišti. Policejní psovod ukázal žákům, že pes může být dobrým přítelem, ale i pomocníkem při zásahu našich policistů. Nejdůležitější je, aby se s takovým psem pravidelně cvičilo, aby dokázal být oporou a ne jen roztomilým mazlíkem. Výcvik takového psa trvá asi 4 roky a je to velmi náročná práce. Viděli jsme, jak překonává vysokou překážku, chodí po žebříku, najde vystřelené patrony, najde schovaný míček podle jeho pachu a také jsme byli svědky, jak umí zneškodnit útočícího pachatele, kterého představoval figurant.  Od této chvíle vnímají děti policejního psa, jako milého a schopného kamaráda našich policistů. Návštěva cvičiště se nám moc líbila.

Vypracovala: B. Rakovská a D. Vanžurová

29. - 30. března
velikonoční prázdniny

2. dubna
státní svátek

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 70 hostů a žádný člen