Vytisknout

Hřbitov odpadků

V pátek 23. 5. 2014 proběhla na školní zahradě zajímavá ekologická akce. Vznikl zde Hřbitov odpadků. Odpadům a jejich dopadům na přírodu a životní prostředí se na naší škole věnujeme již řadu let v celoškolním projektu Ekoabeceda.Tentokrát jsme se zaměřili na běžný komunální (domovní) odpad. Víte, že každý občan České republiky v průměru vyprodukuje asi 450 kg odpadu za rok? Více než polovina z tohoto množství je ukládána na skládky. Jak dlouho pak na takové skládce leží například krabice od mléka nebo alobal? To zajímalo nejen žáky 9. A, kteří celou akci výborně organizačně zajistili, ale i ostatní děti, které se svými tipy na školní zahradu přicházely. Odhady se velmi různí, a tak bude nejlepší, když si je ověříme přímo v praxi. Do půdy byly uloženy následující odpadky: plechovka, polystyren, krabice od mléka, alobal, skleněná a plastová láhev, vlněná rukavice, noviny a nedopalky cigaret. Za jak dlouho se v půdě tyto druhy odpadu rozloží? Každý je přece vyroben z jiného materiálu. Co s našimi odpadky udělají déšť, sníh, vítr, mráz, kořeny rostlin či změny teploty? Jak dlouho zůstanou v půdě nepoškozeny? Rok, dva, deset, sto let? Za rok se ke hřbitovu vrátíme a přesvědčíme se na vlastní oči.

Mgr. Marta Zajíčková

30. června - 2. září
hlavní prázdniny

30. srpna
schůzka rodičů žáků PT a 1.tříd
s třídními učitelkami a vychovatelkami ŠD
v aule v 17.00 hodin

3. září
začátek nového školního roku

3. září
slavnostní vítání prvňáčků a žáků PT
v aule v 8.30 hodin

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 69 hostů a žádný člen