Vytisknout

Přírodovědná exkurze do Kančí obory

dne 11. duben 2014

4. 4. 2014 se žáci naší šesté a sedmé třídy vydali na jarní prohlídku lužního lesa do Kančí obory. Odborný výklad a poutavé vyprávění nám zajistil pan inženýr Filip Šálek. Už víme, kde se bere voda pro celou Břeclav, co znamená jarní aspekt lužního lesa, modrým trojúhelníkem označený strom, jak chutná hrachor i česnek medvědí, a mnoho dalších zajímavostí. Žáci si mohli prohlédnout zblízka z tůňky odchyceného čolka obecného, skokana zeleného, nakladená vajíčka různých druhů obojživelníků a zástupce hmyzu. Zajímavá i poučná vycházka určitě všem přinesla pěkný zážitek z probouzející se přírody.

Zpracovala Mgr. Ivana Šperková

16. října
veletrh vzdělávání
IX. A

25. října
noc ve škole
VII. A

26. října
den s českou vlajkou
I. a II. stupeň

29. a 30. října
podzimní prázdniny

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 84 hostů a žádný člen