Vytisknout

Přírodovědná exkurze do Kančí obory

4. 4. 2014 se žáci naší šesté a sedmé třídy vydali na jarní prohlídku lužního lesa do Kančí obory. Odborný výklad a poutavé vyprávění nám zajistil pan inženýr Filip Šálek. Už víme, kde se bere voda pro celou Břeclav, co znamená jarní aspekt lužního lesa, modrým trojúhelníkem označený strom, jak chutná hrachor i česnek medvědí, a mnoho dalších zajímavostí. Žáci si mohli prohlédnout zblízka z tůňky odchyceného čolka obecného, skokana zeleného, nakladená vajíčka různých druhů obojživelníků a zástupce hmyzu. Zajímavá i poučná vycházka určitě všem přinesla pěkný zážitek z probouzející se přírody.

Zpracovala Mgr. Ivana Šperková

30. června - 2. září
hlavní prázdniny

30. srpna
schůzka rodičů žáků PT a 1.tříd
s třídními učitelkami a vychovatelkami ŠD
v aule v 17.00 hodin

3. září
začátek nového školního roku

3. září
slavnostní vítání prvňáčků a žáků PT
v aule v 8.30 hodin

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 405 hostů a žádný člen