Vytisknout

Příběhy našich sousedů

dne 24. červen 2019

V úterý 19. června proběhla v břeclavské Synagoze závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Z naší školy se projektu zúčastnily dva týmy. Za sedmáky – Natálie Bartošová, Julie Janků, Tamara Zonygová a David Trávníček. Za osmáky – Evelína Šilhanová, Natálie Kadlíčková, Adam Valeš, František Helešic a Ondřej Zapletal.

Oba naše týmy pracovaly na projektu již od ledna. Během celého projektu se naučily ovládat nahrávací techniku, vytvořit scénář, připravit si otázky a vést rozhovor s pamětníkem. Podívaly se,    do mikulovského archivu, kde si ověřovaly získané informace. V Olomouckém rozhlase nám profesionál ukázal, jak reportáž zpracovat a namluvit. Součástí práce obou týmů bylo také vytvoření životopisu a závěrečné prezentace jejich pamětníků, kterými byli Ludvík Vala a Jan Mária Hronek. 

Oba týmy odvedly vynikající práci.

Mgr. Ludmila Výborná, Mgr. Jitka Martínková

 

24. září
Projekt - Mezi Dunajem a Dyjí
Poysdorf
vybraní žáci 3. A

26. září
Bezpečně s dopravou
6. - 9. ročník

30. září
Tancem proti šikaně
5. - 9. ročník

1. října
Třídní schůzky
I. stupeň 15.30 hodin
II. stupeň 16.00 hodin
Schůzka třídních
důvěrníků v 15.00 hodin

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen