Vytisknout

Na škole proběhla zeměpisná olympiáda

dne 16. leden 2019

Dne 8. 1. 2019 se již tradičně na naší škole konalo školní kolo zeměpisné olympiády. 17 žáků 2. stupně se utkalo ve třech kategoriích ve znalostech o naší Zemi. Soutěž byla rozdělena na dvě části. Nejprve předvedli žáci bez atlasu své znalosti o Vesmíru, Africe, Americe, Austrálii a Evropě. Ve druhé části si pak již mohli na pomoc vzít atlas světa, ve kterém se orientovali na obecně zeměpisných nebo tematických mapách. Nešlo jen o znalosti, ale také o rychlost, přehled, důvtip a logiku. Všichni soutěžící si počínali velmi dobře a dosáhli skvělých výsledků.

V kategorii A (6. ročník) zvítězil Ondřej Hnátek (61 bodů), v kategorii B (7. ročník) Patrik Čeman (47 bodů) a v kategorii C (8. a 9. ročník) Filip Lakosil (77 bodů).

Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům blahopřejeme a držíme palce při reprezentaci školy v okresním kole, které se bude konat 20. 2. 2019.

Mgr. M. Zajíčková

20. a 21. května
Školní akademie
16.00 hodin
Kino Koruna Břeclav

28. května
Sběr papíru a víček

30. května
Fotografování tříd

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 27 hostů a žádný člen