Vytisknout

Tvůrčí psaní v sedmém ročníku

dne 12. prosinec 2017

Už od prvních krůčků svých dětí se rodiče snaží dětem vštěpovat co je dobré a co špatné, jak se mají správně chovat. Vypráví jim pohádky, čtou bajky, a tak se děti touto nenásilnou formou začínají orientovat ve společnosti. Uvědomují si, že pokud se nechovají tak, jak je správné, může to pro ně mít neblahé následky.

V projektu Tvůrčí psaní žáci 7. ročníku na toto navazovali a měli za úkol vytvořit svou vlastní bajku. Samozřejmě předtím se v hodinách literatury seznámili s tím, co je to bajka, kdo v ní vystupuje a to nejdůležitější, že z každé bajky vyplývá mravní ponaučení.

Žáci se tohoto úkolu zhostili velmi zdárně a vytvořili jak bajky klasické, tak i moderní. Touto cestou bychom chtěli pochválit všechny naše malé spisovatele a na ukázku jejich talentu uveřejňujeme jednu velmi pěknou bajku.

Liška a internet

Jednou šla liška po lese a potkala dva turisty, kteří si povídali. Lišku to zaujalo a šla si poslechnout, co si turisté povídají. Jak tak poslouchala, uslyšela, jak první turista říká druhému: „Měl by sis koupit počítač, abys mohl nakupovat přes internet a nemusel pořád chodit do obchodu.“ Jak to liška uslyšela, představila si sebe, jak jí pečené kohouty, a hned pelášila do nory pro nějaké peníze, které v pondělí našla v lese. Popadla peníze a utíkala do elektra a u toho si mumlala: „Doufám, že mi ten počítač někdo nevezme, než tam dojdu.“  Jakmile se vrátila s počítačem do nory, hned si objednala 20 kohoutků a radovala se, že už nikdy nemusí lovit a krást, ale neuvědomila si, že pod názvem kohoutek bylo napsané vodovodní.

Lišce za pár dní přišlo 20 velkých krabic s obrázkem křehké. Liška chvíli bádala, jak můžou být kohouti křehcí, ale pak krabice otevřela. Jak liška uviděla vodovodní kohoutky, rychle běžela do nory pro počítač a vzteky práskla s počítačem o zem a vodovodní kohoutky darovala turistům. Od té doby začala liška pořádně lovit a už nikdy si nic nekupovala na internetu.

Ponaučení: Nekupuj zajíce v pytli, ani na internetu.

Adam Uhlíř, 7. A

18. prosince
Sběr papíru a víček
I. a II. stupeň

19. prosince
kino Koruna
pohádka "Čertí brko"
I. a II. stupeň

20. prosince
Vánoční turnaj ve vybíjené
II. stupeň

21. prosince
Vánoční těšení
I. a II. stupeň

22. 12. 2018 - 2. 1. 2019
Vánoční prázdniny

3. a 4. ledna 2019
Ředitelské volno

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen