Návštěva partnerské školy ze Zwentendorfu - 4. prosince

dne 12. prosinec 2017

4. prosince 2017 se začala psát další kapitola setkávání s naší partnerskou školou z rakouského Zwentendorfu. Žáci 5. A a 5. B byli vybráni, aby pokračovali v dlouholetém projektu „Mezi Dunajem a Dyjí“.

Nové kamarády jsme je uvítali v aule naší školy. Vzájemné seznamování probíhalo při aktivitách tělocvičně a jak jinak než v anglickém jazyce. Společné chvíle jsme strávili také při obědě ve školní jídelně.

Po něm už následovaly andělsky laděné dílny. Návštěva kamarádů byla součástí adventního projektu – „Andělská škola“. Po skupinkách jsme vyráběli anděly z papíru i andělská přání k novému roku. Ve třetí dílně jsme zdobili tradiční vánoční perníčky. Poslední dílna byla zaměřena na netradiční vánoční stromek. Vyzdobili jsme ho otisky dlaní a malými andílky.

Nakonec jsme si všichni pochutnali na dobrotách, které nám připravily naše maminky.

S pocitem hezky prožitého adventního dne jsme se rozloučili.

Mgr. Ludmila Výborná

30. dubna