Vytisknout

Návštěva partnerské školy ze Zwentendorfu - 4. prosince

dne 12. prosinec 2017

4. prosince 2017 se začala psát další kapitola setkávání s naší partnerskou školou z rakouského Zwentendorfu. Žáci 5. A a 5. B byli vybráni, aby pokračovali v dlouholetém projektu „Mezi Dunajem a Dyjí“.

Nové kamarády jsme je uvítali v aule naší školy. Vzájemné seznamování probíhalo při aktivitách tělocvičně a jak jinak než v anglickém jazyce. Společné chvíle jsme strávili také při obědě ve školní jídelně.

Po něm už následovaly andělsky laděné dílny. Návštěva kamarádů byla součástí adventního projektu – „Andělská škola“. Po skupinkách jsme vyráběli anděly z papíru i andělská přání k novému roku. Ve třetí dílně jsme zdobili tradiční vánoční perníčky. Poslední dílna byla zaměřena na netradiční vánoční stromek. Vyzdobili jsme ho otisky dlaní a malými andílky.

Nakonec jsme si všichni pochutnali na dobrotách, které nám připravily naše maminky.

S pocitem hezky prožitého adventního dne jsme se rozloučili.

Mgr. Ludmila Výborná

16. října
veletrh vzdělávání
IX. A

25. října
noc ve škole
VII. A

26. října
den s českou vlajkou
I. a II. stupeň

29. a 30. října
podzimní prázdniny

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 69 hostů a žádný člen