Vytisknout

Žáci 4. B zvítězili v literární soutěži "Jižní Morava čte"

dne 23. listopad 2017

V podzimních měsících proběhl již druhý ročník literární a výtvarné soutěže v rámci projektu knihoven Jižní Morava čte, pořádané ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou Brno a financováno za podpory Jihomoravského kraje, letos na téma „Příběhy mého kraje“.Vítězové rozmanitých kategorií Bára Mikysková, Karolína Suchánková, Aneta Šťastná, Patrik Valeš a Helena Želísková ve čtvrtek 16. 11. 2017 své vítězné práce prezentovali při slavnostním vyhlášení výsledků v Městské knihovně Břeclav a převzali zajímavé ceny z rukou ředitele knihovny Mgr. Marka Uhlíře. V soutěži bylo 56 prací od dětí z mateřských škol až po studenty gymnázia

Žáci 4. B se literárně i výtvarně inspirovali lovci mamutů, kteří dávno tomu obývali náš kraj. Seznamují se s nimi v tomto školním roce prostřednictvím mimočítankové společné četby knihy Eduarda Štorcha Lovci mamutů. Se zájmem a velkou chutí se ve výtvarné výchově pustili do ilustrace, která byla součástí jejich vlastní literární tvorby.

Svým žákům k 1. místům srdečně blahopřeji! 

Mgr. Zdeňka Hošková

30. června - 2. září
hlavní prázdniny

30. srpna
schůzka rodičů žáků PT a 1.tříd
s třídními učitelkami a vychovatelkami ŠD
v aule v 17.00 hodin

3. září
začátek nového školního roku

3. září
slavnostní vítání prvňáčků a žáků PT
v aule v 8.30 hodin

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 74 hostů a žádný člen