Vytisknout

Žáci školy opět pomáhali lidem, přírodě a okolí

dne 30. říjen 2017

Ve dnech 12. a 13. 10. 2017 se žáci naší školy již tradičně zúčastnili celostátního dobrovolnického projektu „72 hodin“. V souladu s celoročním environmentálním plánem Ekoabeceda uspořádali řadu aktivit za lepší Valtickou.Deváťačky se s chutí pustily do úklidu v okolí školy. Zametaly, čistily i sbíraly odpadky. Kluci se chopili chlapské práce a ocelovými kartáči obrousili stojany na kola. Děti z přípravné třídy uklidily dětské hřiště a šesťáci vyrazili do sportovního areálu za školou, kde vytrhali trávu z pískoviště a vysbírali odpadky. Byla jich tam pěkná hromada. Žáci 8. A a 8. B se vypravili na sídliště Na Valtické s odhodláním upravit trochu místo, kde žijí. Děvčata s motykami a košťaty vyčistila některé zarostlé chodníky a kluci se pustili do předláždění chodníčku na parkoviště. Pracovní nasazení i výsledky práce všech pracantů jsou vidět na fotografiích. Zapojením do projektu „72 hodin“ pamatovali žáci školy také na zvířata. Děti ze 4. B budou další rok symbolicky podporovat chov tukana obrovského v hodonínské ZOO.

Všem zúčastněným patří velký dík a jako bonus náramek s mottem „72 hodin - pomáhám, protože chci.“

Mgr. Marta Zajíčková a Mgr. Ivana Šperková

 

25. ledna
Divadélko pro školy
PT - 9. roč.

28. - 31. ledna
Dny s anglickým lektorem
6. - 9. roč.

29. ledna
Sběr papíru a víček

31. ledna
Vysvědčení

1. února
Pololetní prázdniny

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 273 hostů a žádný člen