Vytisknout

Žáci školy opět pomáhali lidem, přírodě a okolí

dne 30. říjen 2017

Ve dnech 12. a 13. 10. 2017 se žáci naší školy již tradičně zúčastnili celostátního dobrovolnického projektu „72 hodin“. V souladu s celoročním environmentálním plánem Ekoabeceda uspořádali řadu aktivit za lepší Valtickou.Deváťačky se s chutí pustily do úklidu v okolí školy. Zametaly, čistily i sbíraly odpadky. Kluci se chopili chlapské práce a ocelovými kartáči obrousili stojany na kola. Děti z přípravné třídy uklidily dětské hřiště a šesťáci vyrazili do sportovního areálu za školou, kde vytrhali trávu z pískoviště a vysbírali odpadky. Byla jich tam pěkná hromada. Žáci 8. A a 8. B se vypravili na sídliště Na Valtické s odhodláním upravit trochu místo, kde žijí. Děvčata s motykami a košťaty vyčistila některé zarostlé chodníky a kluci se pustili do předláždění chodníčku na parkoviště. Pracovní nasazení i výsledky práce všech pracantů jsou vidět na fotografiích. Zapojením do projektu „72 hodin“ pamatovali žáci školy také na zvířata. Děti ze 4. B budou další rok symbolicky podporovat chov tukana obrovského v hodonínské ZOO.

Všem zúčastněným patří velký dík a jako bonus náramek s mottem „72 hodin - pomáhám, protože chci.“

Mgr. Marta Zajíčková a Mgr. Ivana Šperková

 

30. dubna
ředitelské volno

1. května
státní svátek

2. května
zápis do přípravné třídy
16.00 hodin

7. května
ředitelské volno

8. května
státní svátek

25. května
fotografování tříd

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 42 hostů a žádný člen