Vytisknout

Žáci školy opět pomáhali lidem, přírodě a okolí

dne 30. říjen 2017

Ve dnech 12. a 13. 10. 2017 se žáci naší školy již tradičně zúčastnili celostátního dobrovolnického projektu „72 hodin“. V souladu s celoročním environmentálním plánem Ekoabeceda uspořádali řadu aktivit za lepší Valtickou.Deváťačky se s chutí pustily do úklidu v okolí školy. Zametaly, čistily i sbíraly odpadky. Kluci se chopili chlapské práce a ocelovými kartáči obrousili stojany na kola. Děti z přípravné třídy uklidily dětské hřiště a šesťáci vyrazili do sportovního areálu za školou, kde vytrhali trávu z pískoviště a vysbírali odpadky. Byla jich tam pěkná hromada. Žáci 8. A a 8. B se vypravili na sídliště Na Valtické s odhodláním upravit trochu místo, kde žijí. Děvčata s motykami a košťaty vyčistila některé zarostlé chodníky a kluci se pustili do předláždění chodníčku na parkoviště. Pracovní nasazení i výsledky práce všech pracantů jsou vidět na fotografiích. Zapojením do projektu „72 hodin“ pamatovali žáci školy také na zvířata. Děti ze 4. B budou další rok symbolicky podporovat chov tukana obrovského v hodonínské ZOO.

Všem zúčastněným patří velký dík a jako bonus náramek s mottem „72 hodin - pomáhám, protože chci.“

Mgr. Marta Zajíčková a Mgr. Ivana Šperková

 

30. června - 2. září
hlavní prázdniny

30. srpna
schůzka rodičů žáků PT a 1.tříd
s třídními učitelkami a vychovatelkami ŠD
v aule v 17.00 hodin

3. září
začátek nového školního roku

3. září
slavnostní vítání prvňáčků a žáků PT
v aule v 8.30 hodin

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 73 hostů a žádný člen