Vytisknout

Návštěva divadelního představení - Trapas nepřežiju aneb ten řízek nezvedej

dne 24. říjen 2017

V pondělí 16. 10. si naši žáci v průběhu divadelního představení měli možnost ověřit si své znalosti pravidel slušného chování a etikety, a to nenásilnou a navíc velmi humornou formou. Ve hře vystupovali pouze dva herci, a to Michaela Dolinová a Ladislav Ondřej, který představoval typického dnešního neotesaného „puberťáka“.

O tom, že se představení žákům líbilo, svědčily salvy smíchu, které se ozývaly z hlediště. Smáli se nejen žáci, ale i jejich učitelé a všichni tak odcházeli příjemně naladěni na zbytek dne.

O tom, jaký ohlas mělo představení mezi žáky, svědčí následující článek žáka sedmé třídy Adama Uhlíře.

 

Divadlo: Trapas nepřežiju, aneb ten řízek nezvedej

V kině Koruna v Břeclavi se 16. října 2017 zúčastnily 6. až 9. třídy divadla Trapas nepřežiju, aneb ten řízek nezvedej.

V divadelním představení hráli dva herci. Bylo o klukovi Karlovi, který se nastěhoval do nového města a neuměl správnou etiketu. Nevěděl, jak se má chovat k učitelům, svým spolužákům ve škole a k dalším lidem ve svém okolí. Proto si zavolal telefonem na pomoc paní Ry-po-sluch (rychlou pomoc slušného chování). Ta ho začala učit, jak se má správně chovat v autě, kině, restauraci, na ulici a řekla mu, jaké dělá chyby. Karel se za nějakou dobu slušnému chování naučil. Během představení herci zapojovali i diváky z publika.

Myslím si, že jsem se hodně pobavil a hercům se představení povedlo. Někdy se mi i zdálo, že improvizují. Nejvíc se mi líbila část, jak byli Karel a paní Ryposluch společně v kině a Karel začal telefonovat nahlas kamarádovi, o čem film je. Za chvíli ho paní Ryposluch okřikla, aby přestal telefonovat, že se to v kině nedělá. Jak dotelefonoval, začal víc sledovat film a strachy z filmu rozhazoval všude popcorn. Takových legračních částí tam bylo víc.

Ze začátku si všichni mysleli, že představení bude nudné, ale nakonec jsme byli hodně překvapení. Představení se všem hodně líbilo a všichni se pobavili a poučili. Na konci diváci zatleskali a s herci se rozloučili a vyfotili. Po cestě zpět do školy jsme si o představení ještě hodně povídali. Myslím, že teď už někteří z nás víme, jak se máme správně chovat.

ADAM UHLÍŘ 7. A

 

18. prosince
Sběr papíru a víček
I. a II. stupeň

19. prosince
kino Koruna
pohádka "Čertí brko"
I. a II. stupeň

20. prosince
Vánoční turnaj ve vybíjené
II. stupeň

21. prosince
Vánoční těšení
I. a II. stupeň

22. 12. 2018 - 2. 1. 2019
Vánoční prázdniny

3. a 4. ledna 2019
Ředitelské volno

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 42 hostů a žádný člen