Vytisknout

Litomyšl 7.A

dne 8. říjen 2017

V posledním letním dnu 21. září se žáci 7. A vydali na výlet do města, které je spjato s mnoha slavnými českými osobnostmi. Vlakem jsme se vydali do České Třebové a dále jsme pokračovali autobusem.V Litomyšli jsme si nejprve prohlédli Smetanovo náměstí, kde jsme obdivovali renesanční domy. Po nezbytném focení u sochy nejslavnějšího rodáka, Bedřicha Smetany, jsme vyšli na Zámecké návrší odkud je to už jen pár kroků na zámek, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Navštívili jsme také rodný dům Bedřicha Smetany, Klášterní zahrady se sochami další významné osobnosti, Olbrama Zoubka. I když počasí bylo spíše podzimní, všichni jsme si výlet užili a načerpali mnoho užitečných vědomostí.

Mgr. Ludmila Výborná

 

26. listopadu
Listování s Lukášem Hejlíkem
I. a II. stupeň

27. listopadu
Sběr papíru a víček

12. prosince
Den otevřených dveří
Konzultační hodiny
I. a II. stupeň

Malé info

K-centrum logo

 

EUpenizeskolam
 

Kdo je online

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen