Úžasné planety - 3. B

dne 20. červen 2017

Úžasné planety. Tak byl nazván program Hvězdárny a planetária Brno, jehož prostřednictvím žáci 3.  B 14. 6. 2017 putovali spalujícím žárem i mrazivými pustinami, vesmírným vzduchoprázdnem i atmosférami hustými tak, že by se daly krájet! Kličkovali mezi měsíci, prstenci a planetkami, pronásledovali kypící kometu. Zatočila se jim hlava nad gigantickou bouří, která by klidně pohltila celou planetu Zemi, a měli závrať nad vrcholkem té největší sopky i na okraji toho nejhlubšího kaňonu.

Dobrodružnou cestu Sluneční soustavou doprovodila prohlídka aktuální noční oblohy, na níž žáci pátrali po nápadných souhvězdích, hvězdách i planetách.

Představení bylo krásnou tečkou za zimním projektem žáků 3. B PLANETY SLUNEČNÍ SOUSTAVY.

Mgr. Zdeňka Hošková

30. června